اخبار پزشکی

بهترین کلینیک کاشت مو در مشهد + نمونه کاشت ها

دکتر سلیمان نوری، موسس و مدیر کلینیک مانا در مشهد ، متخصص پوست و مو با بورد تخصصی ناسیونال است و به عنوان یکی از متخصصین باتجربه در زمینه کاشت مو و ابرو در کشور شناخته می‌شود.

در حال حاضر، مشکل ریزش مو به یکی از مسائل رایجی تبدیل شده است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. حتی افرادی که موهای ضخیم و پرپشت دارند نیز اغلب با نگرانی از احتمال از دست دادن موها به دلیل ریزش موهای زیاد روبرو هستند.

برخی از افراد ممکن است با استفاده از داروها، شامپوها، و ماسک‌های مو سعی در کنترل و جلوگیری از ریزش مو کنند. اما اگر شما به دنبال راه حل دائمی برای مشکل ریزش مو هستید، بهتر است به کلینیک کاشت مو مانا در مشهد مراجعه کنید.

در این کلینیک، بهترین روش‌های کاشت مو برای افرادی که به دنبال درمان دائمی برای ریزش مو هستند، ارائه می‌شود. این روش‌ها، علاوه بر کنترل ریزش مو، به افراد اطمینان می‌دهند که موهای طبیعی و جذابی را بازیابی کنند.

با مراجعه به کلینیک کاشت مو مانا، شما می‌توانید به نگرانی‌های مربوط به از دست دادن موها و استرس مرتبط با ریزش آنها پایان دهید. این کلینیک‌ با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و تیم‌های متخصص، به شما کمک می‌کند تا به راحتی و با اطمینان به زیبایی و سلامت موهای خود بازگردید.

تاریخچه کاشت موی طبیعی

کاشت مو، یک فناوری پیشرفته است که امکان پیوند موهای طبیعی را با استفاده از فولیکول‌های مویی از بدن افراد فراهم می‌کند. این فناوری، ابتدا توسط متخصصان ژاپنی در دهه ۱۹۳۰ معرفی شد و به منظور ترمیم ابرو و مژه‌ها به کار گرفته شد.

جالب و آموزنده  همه چیز درباره زخم پای دیابتی

در آغاز، کسی به این ابتکار نظر خاصی نداشت تا اینکه پس از جنگ جهانی دوم و در دهه ۱۹۵۰، دوره‌های مدرن کاشت مو در آمریکا راه اندازی شد. نورمان اورنتریش، اولین فردی بود که توانست روشی موثر برای مردان مبتلا به تاسی ابداع کند.

در آن زمان، مردم به عنوان یک راه‌حل نوین، کاشت مو را برای مشکلات تاسی مطرح کردند، اما همزمان با این اقدام، اشکالات ممکن از پیوند طبیعی مو نیز مورد توجه بودند و اعتقاد بر این بود که موهای کاشته شده به خوبی رشد نخواهند کرد.

با گذر زمان و ابداعات بیشتر، کاشت مو به عنوان یک روش معتبر و موثر در درمان ریزش مو و مشکلات تاسی جا افتاد. امروزه، افراد بسیاری برای بهبود ظاهر و خود اطمینانی بیشتر از کاشت مو بهره می‌برند.

انواع روش های کاشت مو

یکی از روش‌های پیشین کاشت مو، روش FUT نام دارد. در گذشته، این روش با ایجاد زخم‌های پشت سر انجام می‌شد و موهای پشت سر از فولیکول‌ها درون این زخم‌ها جدا می‌شدند و به صورت دانه‌دانه در سوراخ‌های خالی از موی طبیعی قرار می‌گرفتند.

اگرچه این روش در زمانی که ابتدا ابداع شد، رقیبی نداشت، اما با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های نوین‌تری برای کاشت مو پدید آمدند. با وجود مزایای این روش، معایبی نیز وجود دارد که باعث شد روش‌های جدید و مدرن‌تری برای کاشت مو تدوین شوند. این روش هزینه کمتری را برای افراد درمان شونده به همراه دارد، چرا که به سرعت‌تر انجام می‌شود و نیازی به تراشیدن موها ندارد.

مراحل کاشت مو در این روش به مدت یک روز انجام می‌شود و حتی نیازی به تراشیدن موها نیست. با بیرون‌آوردن فولیکول‌های مو تحت میکروسکوپ، احتمال از بین رفتن فولیکول‌های مو کاهش می‌یابد.

جالب و آموزنده  هر آنچیزی که از درد کتف و درمان آن باید بدانید

از طرفی، کاشت مو به روش نواری از لحاظ تعداد جلوه‌آوری کمتری دارد، زیرا با مشکلات زیادی همراه است. یکی از مشکلات اصلی این روش، خونریزی و زخم‌زدن قسمت نواری پشت سر است. این زخم‌ها، هر چه بزرگ‌تر باشند، زمان بیشتری برای بهبود پیدا خواهند کرد. پس از انجام کاشت مو به این روش، اجتناب از فعالیت‌های ورزشی سنگین توصیه می‌شود، زیرا ممکن است باعث افزایش اندازه زخم شود.

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT یکی از روش‌های پیشرفته‌تر و مناسب‌تر برای انجام کاشت مو است. این روش بدون ایجاد زخم‌های نواری انجام می‌شود و به جای آن، موها به صورت دانه‌ای برداشت می‌شوند.

یکی از مشکلاتی که در روش FUT وجود داشت، این بود که افراد بسیاری به دلیل نداشتن موی کافی، قادر به استفاده از این روش نبودند. همچنین، برخی از افراد قادر به تحمل زخم‌های نواری نبودند. اما در روش FIT، کارشناسان به نحوی موها را بر می‌دارند که زخم‌های عمیقی بر روی پوست ایجاد نمی‌شود.

این روش نیازی به بخیه زدن ندارد و بدون خونریزی، پس از مدت کوتاهی جای آن خوب می‌شود. یکی از مزیت‌های این روش این است که می‌توان از موهای نازک نیز برای کاشت مو استفاده کرد و هیچ محدودیتی در انجام ورزش‌های سنگین نخواهید داشت.

اگرچه این روش توسط متخصصان استفاده می‌شود، روش‌های مدرن‌تری نیز وجود دارند که باعث بهبود کارایی این روش می‌شوند.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو، به عنوان یک روش پیشرفته در حوزه پزشکی، انواع مختلفی دارد و هر پزشک با توجه به تخصص خود می‌تواند بهترین روش کاشت مو را انتخاب کند. یکی از عوامل کلیدی که می‌تواند بر نتیجه موفقیت‌آمیز کاشت مو تأثیر بگذارد، دارا بودن بانک مو است.

جالب و آموزنده  معرفی انواع سردرد ها + بررسی علت های آنها

بانک مو به میزان کافی از موهای قابل استفاده در پشت سر فرد مشتاق به کاشت مو اشاره دارد. برخی افراد ممکن است با مشکل کمبود مو مواجه باشند و از این رو تنها بتوانند موهای محدودی را برای انجام کاشت مو بهره ببرند. در نتیجه، به داشتن بانک مو غنی و کافی از موهای قابل استفاده اهمیت ویژه‌ای می‌یابد.

توجه به این نکته اساسی است که تعداد موهای قابل استفاده از پشت سر فرد، مستقیماً بر نتیجه نهایی کاشت مو تأثیر می‌گذارد. در واقع، داشتن بانک مو مناسب، یکی از اقدامات اساسی است که به دقت ترتیب داده شود. این اقدام موثر، اطمینان از به دست آوردن نتیجه مثبت و رضایت‌بخش از کاشت مو را افزایش می‌دهد.


کاشت مو به روش BHT (Body Hair Transplantation) یک ابتکار پیشرفته است که به جای اینکه موها را از پشت سر برداشت کند، از نواحی دیگری از بدن مانند بازو، شکم، قفسه سینه و غیره، برای کاشت موی سر استفاده می‌کند.

این روش، به ویژه زمانی که فولیکول‌های مو در نواحی پشت سر مناسب برای پیوند نیستند یا موجودیت آنها کم است، به عنوان یک گزینه موثر مطرح می‌شود. اما باید توجه داشت که فولیکول‌های موی استخراج شده از نواحی دیگر ممکن است بافت متفاوتی داشته باشند. به عبارت دیگر، فولیکول‌های مو در ناحیه سر تا سه گرافت دارند در حالی که در نواحی دیگر تنها یک گرافت.

کاشت مو به روش BHT عمدتاً زمانی اجرا می‌شود که امکان پیوند موها از نواحی کنار و پشت سر وجود نداشته باشد. این روش می‌تواند گزینه‌ای موثر باشد، اما باید در نظر گرفت که موهایی که از این نواحی برداشته می‌شوند، ممکن است زیبایی و ویژگی‌های موی سر را به همراه نداشته باشند.

جالب و آموزنده  تقویت چشم بعد از عمل لازک【سال1402】


البته باید توجه داشت که برخی از کارشناسان معتقدند که هنگام انجام عمل پیوند مو، مو ممکن است ساختار خود را تغییر دهد.

یکی از نکاتی که در کاشت مو به روش BHT باید در نظر گرفت، این است که موهای انسان تا حدود ۶ ماه بیشتر رشد نخواهند داشت. حتی ممکن است این شرایط تا چند سال به طول بیانجامد. از این رو، افرادی که از بانک موی کافی برخوردار نیستند، باید این نکات را در نظر داشته باشند.

افرادی که تصمیم به انجام کاشت مو به روش BHT گرفته‌اند، باید تا مدت حداقل سه ماه تا موارد نقاهت انجام شود. به عبارت دیگر، پس از ۳ ماه، دوران نقاهت به اتمام می‌رسد و افراد ممکن است در این مدت تغییرات قابل توجهی در رشد موهای خود مشاهده نکنند.

کلینیک تخصصی پوست و مو مانا (کلینیک دکتر سلیمان نوری)

کلینیک تخصصی پوست و مو مانا ، یکی از برترین و بهره‌ورترین مراکز تخصصی در زمینه کاشت مو و ابرو در شرق کشور محسوب می‌شود. کلینیک مانا با داشتن ۱۰ اتاق عمل مجزا و تخصصی در زمینه کاشت مو و ابرو، به همراه یک تیم تخصصی با تجربه فراوان که طی ۱۰ سال گذشته هزاران جراحی مو موفق را انجام داده‌اند، بی‌نظیر است. دکتر سلیمان نوری ، موسس و مدیر این مجموعه، متخصص پوست و مو با بورد تخصصی ناسیونال است و به عنوان یکی از متخصصین باتجربه در زمینه کاشت مو و ابرو در کشور شناخته می‌شود.

این کلینیک علاوه بر خدمات کاشت مو و ابرو، خدمات دیگری نیز ارائه می‌دهد از جمله:

 • بلفاروپلاستی
 • لاغری موضعی
 • لیزر برداشتن مو زائد
 • هایفو تراپی
 • جراحی‌های زیبایی
 • جوان‌سازی
 • بوتاکس و تزریق ژل
جالب و آموزنده  سیر تا پیاز میگرن

با مراجعه به کلینیک تخصصی مانا ، شما می‌توانید نتایج قابل توجهی را در زمینه بهبود ظاهر و سلامتی مو و پوست خود تجربه کنید. در زیر می‌توانید چند نمونه از نتایج قبل و بعد کاشت در این کلینیک را مشاهده کنید.

نمونه کارها:

اطلاعات کلینیک مانا در مشهد:

 • آدرس کلینیک: مشهد، بلوار ملک آباد، سه راه خیام، نبش خیام جنوبی ۳، پلاک ۵۴، کلینیک مانا
 • شماره تماس کلینیک: ۰۵۱۳۷۶۰۶۹۹۳ و ۰۵۱۳۷۶۰۶۹۹۴
 • شماره موبایل: ۰۹۰۱۳۸۰۱۷۷۹
 • تلگرام : @kashtdrnouri
 • اینستاگرام : dr_soleiman_nouri.manaclinic
 • وب سایت: www.manaclinic.ir

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا