اخبار پزشکیپزشکی زنان

لیست بهترین پزشکان متخصص غدد رشد قد

اگر براي افزايش قد مي خواهيد خود را به قرص و دارو ببنديد بايد گفت تقریباً تمام داروهای افزایش قد بی فایده هستند زيرا رشد قد بیشتر به ژنتیک و سبک زندگی از جمله فعالیت بدنی، برآورده شدن نیاز های غذایی، شرایط محیطی و وضعیت بدني مناسب بستگی دارد در غير اين صورت افزايش قد بعد از ۲۳ سالگی بسیار دشوار اما ممکن است.

اگر با توجه به سن خود رشد قابل توجه و مناسبي را در قد خود حس نكرديد قبل از هر چیز باید علت آن را بررسي و راه هاي اصلاح آن را در پيش بگيريد. معمولا مراجعه به دكتر افزايش قد بهترين راه حل است.

اگر به دنبال افزایش قد بدون روش هاي طبيعي هستيد جراحی گزينه ديگري است كه مي توانيد در نظر بگيريد. جراحي افزايش قد شامل روش های جراحی برای تحریک رشد استخوان در پاها است که این رویکرد اغلب شامل چندین عمل جراحی برای افزايش طول نه تنها ساق پاها بلکه تاندون‌ های پا مي باشد. اين نوع جراحي گران است و تقریباً ۶ ماه به استراحت نياز است زيرا در غير اين صورت اندام تحتانی بدن تا ۹۰٪ خطر ابتلا به استئومیلیت پيدا مي كند. جراحي افزايش قد توسط پزشکان متخصص افزایش قد يا همان متخصص غدد و متابوليسم انجام مي گيرد.

آشنايي با دكتر افزايش قد

غدد درون ریز به برخي بیماری های مرتبط با هورمون ها اشاره دارد. متخصص غدد می تواند مشکلات هورمونی و عوارض ناشی از آن را تشخیص داده و درمان کند. هورمون ها همچنین متابولیسم، تنفس، رشد، تولید مثل، ادراک حسی و حرکت بدن را تنظیم می کنند و عدم تعادل هورمونی دلیل زمینه ای طیف گسترده ای از شرایط پزشکی است.

متخصص غدد رشد قد

غدد درون ریز هم بر هورمون ها و هم بر بسیاری از غدد و بافت های بدن تمرکز دارد. انسان بیش از ۵۰ هورمون مختلف دارد كه تأثیر قابل توجهی بر عملکرد و رشد بدن دارند. غده هیپوفیز یک غده درون ریز متصل به هیپوتالاموس در پایه مغز است كه مسئول افزايش قد است و همچنین رشد و چندین عملکرد دیگر بدن را تنظیم می کند و اگر هیپوفیز قدامی کم کار باشد منجر به توقف رشد در دوران کودکی و کم کاری در سایر غدد درون ریز مي شود. متخصص غدد درون ريز و متابوليسم با شناخت علت زمینه ای وضعیت پزشکی مربوط به تولید هورمون ها و بیماری هایی که بر غدد و هورمون ها تأثیر می گذارند را تشخيص می‌دهد و مديريت مي كند.

جالب و آموزنده  متخصص اطفال چیست؟ + متخصص اطفال چه کار می کند؟

هدف متخصص غدد، بازگرداندن تعادل هورمونی در سیستم های بدن است و يكي از عمده كار هاي آن‌ها رفع پوکی استخوان و كوتاهي قد در كنار شرايط بيماري زير است:

  • یائسگی
  • اختلالات متابولیک
  • بیماری های تیروئید
  • تولید بیش از حد یا ناکافی هورمون ها
  • برخی از سرطان ها
  • ناباروری

اگر دارای نقص رشد یا کوتاهی قد بدون هیچ علامت یا نشانه اي هستيد پزشک يا متخصص غدد، رشد و هورمون های شما را بررسي مي كند. دكتر افزايش قد بايد دانش تخصصی برای تشخیص دقیق، تجربه و مهارت بالای اطلاعات پزشکی متناسب با علم روز، وظیفه شناس، حرفه ای بودن و هوش بالا و رضايت بيماران از وي را داشته باشد؛ پس اگر جراحي را به عنوان راهي براي افزايش قد انتخاب كرده ايد حتما پزشكان واجد شرايط را بررسي كنيد.

معرفی پزشکان متخصص افزایش قد

۱- دکتر سیدحسین دهقان منشادی – متخصص غدد و متابولیسم کودکان

آدرسخیابان شریعتی، نرسیده به میرداماد، جنب حسینه ارشاد، کوچه ارشاد، پلاک ۱،طبقه ۳، واحد۲۱
شماره تماس۰۲۱-۲۲۸۷۷۷۹۶
۰۲۱-۲۲۸۹۴۱۰۸

۲- دکتر منوچهر محمدبیگی – فوق تخصص غدد و متابولیسم ، متخصص داخلی

بیماریهای تیرویید-دیابت – چاقی و لاغری- پوکی استخوان- اختلالات رشد و بلوغ- اختلالات چربی -اختلالات هیپوفیز . اختلالات غده فوق کلیوی – فشارخون هورمونی- کبدچرب – ناباروری- نازایی، پرمویی و جوش و ریزش موی هورمونی

آدرسخیابان مطهری- خیابان فجر- روبروی بیمارستان جم- کوچه مدائن- ساختمام پزشکان ماهان- طبقه چهار- واحد هشت
شماره تماس۰۲۱-۸۶۰۷۳۹۵۸
۰۹۰۲-۴۷۴-۷۱۹۰

۳- دکتر فرزانه روحانی – متخصص غدد و رشد کودکان

آدرسخیابان شریعتی – بالاتر از میرداماد – خیابان مینا – ساختمان سپهر – طبقه ۷ – واحد ۱۴
شماره تماس۰۲۱-۲۲۹۰۳۰۴۹
۰۲۱-۲۲۹۰۳۰۴۸
۰۲۱-۲۶۴۲۲۸۹۷

۴- دکتر شیما مولایی – متخصص غدد رشد و متابولیسم

آدرسانتهای غربی بلوار کشاورز روبروی بیمارستان امام خمینی ساختمان ۴۱۶ پلاک ۳۷۰ طبقه ۴ واحد ۲۲
شماره تماس۰۲۱-۲۸۴۲۶۶۰۶
۰۹۰۲-۶۷۸-۲۱۱۹

۵- دکتر شهناز غفوری – دکتر افزایش قد

آدرسسنندج، خیابان شهید تعریف – ساختمان پزشکان ژیوار ۱ – طبقه ۴ – واحد ۷
شماره تماس۰۸۷-۳۳۲۲۶۴۵۲

سخن پایانی

شما در این مقاله با بهترین پزشکان متخصص غدد رشد قد آشنا شدید. همچنین از مشخصات و آدرس آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

جالب و آموزنده  معرفی متخصصین برتر اطفال به انتخاب دانشنامه پرشین دکتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا