اخبار پزشکیپزشکی زنان

لیست بهترین پزشکان متخصص غدد رشد قد

اگر برای افزایش قد می خواهید خود را به قرص و دارو ببندید باید گفت تقریباً تمام داروهای افزایش قد بی فایده هستند زیرا رشد قد بیشتر به ژنتیک و سبک زندگی از جمله فعالیت بدنی، برآورده شدن نیاز های غذایی، شرایط محیطی و وضعیت بدنی مناسب بستگی دارد در غیر این صورت افزایش قد بعد از ۲۳ سالگی بسیار دشوار اما ممکن است.

اگر با توجه به سن خود رشد قابل توجه و مناسبی را در قد خود حس نکردید قبل از هر چیز باید علت آن را بررسی و راه های اصلاح آن را در پیش بگیرید. معمولا مراجعه به دکتر افزایش قد بهترین راه حل است.

اگر به دنبال افزایش قد بدون روش های طبیعی هستید جراحی گزینه دیگری است که می توانید در نظر بگیرید. جراحی افزایش قد شامل روش های جراحی برای تحریک رشد استخوان در پاها است که این رویکرد اغلب شامل چندین عمل جراحی برای افزایش طول نه تنها ساق پاها بلکه تاندون‌ های پا می باشد. این نوع جراحی گران است و تقریباً ۶ ماه به استراحت نیاز است زیرا در غیر این صورت اندام تحتانی بدن تا ۹۰٪ خطر ابتلا به استئومیلیت پیدا می کند. جراحی افزایش قد توسط پزشکان متخصص افزایش قد یا همان متخصص غدد و متابولیسم انجام می گیرد.

آشنایی با دکتر افزایش قد

غدد درون ریز به برخی بیماری های مرتبط با هورمون ها اشاره دارد. متخصص غدد می تواند مشکلات هورمونی و عوارض ناشی از آن را تشخیص داده و درمان کند. هورمون ها همچنین متابولیسم، تنفس، رشد، تولید مثل، ادراک حسی و حرکت بدن را تنظیم می کنند و عدم تعادل هورمونی دلیل زمینه ای طیف گسترده ای از شرایط پزشکی است.

متخصص غدد رشد قد

غدد درون ریز هم بر هورمون ها و هم بر بسیاری از غدد و بافت های بدن تمرکز دارد. انسان بیش از ۵۰ هورمون مختلف دارد که تأثیر قابل توجهی بر عملکرد و رشد بدن دارند. غده هیپوفیز یک غده درون ریز متصل به هیپوتالاموس در پایه مغز است که مسئول افزایش قد است و همچنین رشد و چندین عملکرد دیگر بدن را تنظیم می کند و اگر هیپوفیز قدامی کم کار باشد منجر به توقف رشد در دوران کودکی و کم کاری در سایر غدد درون ریز می شود. متخصص غدد درون ریز و متابولیسم با شناخت علت زمینه ای وضعیت پزشکی مربوط به تولید هورمون ها و بیماری هایی که بر غدد و هورمون ها تأثیر می گذارند را تشخیص می‌دهد و مدیریت می کند.

جالب و آموزنده  معرفی بهترین متخصصین زنان به انتخاب دانشنامه پرشین دکتر

هدف متخصص غدد، بازگرداندن تعادل هورمونی در سیستم های بدن است و یکی از عمده کار های آن‌ها رفع پوکی استخوان و کوتاهی قد در کنار شرایط بیماری زیر است:

  • یائسگی
  • اختلالات متابولیک
  • بیماری های تیروئید
  • تولید بیش از حد یا ناکافی هورمون ها
  • برخی از سرطان ها
  • ناباروری

اگر دارای نقص رشد یا کوتاهی قد بدون هیچ علامت یا نشانه ای هستید پزشک یا متخصص غدد، رشد و هورمون های شما را بررسی می کند. دکتر افزایش قد باید دانش تخصصی برای تشخیص دقیق، تجربه و مهارت بالای اطلاعات پزشکی متناسب با علم روز، وظیفه شناس، حرفه ای بودن و هوش بالا و رضایت بیماران از وی را داشته باشد؛ پس اگر جراحی را به عنوان راهی برای افزایش قد انتخاب کرده اید حتما پزشکان واجد شرایط را بررسی کنید.

معرفی پزشکان متخصص افزایش قد

۱- دکتر سیدحسین دهقان منشادی – متخصص غدد و متابولیسم کودکان

آدرسخیابان شریعتی، نرسیده به میرداماد، جنب حسینه ارشاد، کوچه ارشاد، پلاک ۱،طبقه ۳، واحد۲۱
شماره تماس۰۲۱-۲۲۸۷۷۷۹۶
۰۲۱-۲۲۸۹۴۱۰۸

۲- دکتر منوچهر محمدبیگی – فوق تخصص غدد و متابولیسم ، متخصص داخلی

بیماریهای تیرویید-دیابت – چاقی و لاغری- پوکی استخوان- اختلالات رشد و بلوغ- اختلالات چربی -اختلالات هیپوفیز . اختلالات غده فوق کلیوی – فشارخون هورمونی- کبدچرب – ناباروری- نازایی، پرمویی و جوش و ریزش موی هورمونی

آدرسخیابان مطهری- خیابان فجر- روبروی بیمارستان جم- کوچه مدائن- ساختمام پزشکان ماهان- طبقه چهار- واحد هشت
شماره تماس۰۲۱-۸۶۰۷۳۹۵۸
۰۹۰۲-۴۷۴-۷۱۹۰

۳- دکتر فرزانه روحانی – متخصص غدد و رشد کودکان

آدرسخیابان شریعتی – بالاتر از میرداماد – خیابان مینا – ساختمان سپهر – طبقه ۷ – واحد ۱۴
شماره تماس۰۲۱-۲۲۹۰۳۰۴۹
۰۲۱-۲۲۹۰۳۰۴۸
۰۲۱-۲۶۴۲۲۸۹۷

۴- دکتر شیما مولایی – متخصص غدد رشد و متابولیسم

آدرسانتهای غربی بلوار کشاورز روبروی بیمارستان امام خمینی ساختمان ۴۱۶ پلاک ۳۷۰ طبقه ۴ واحد ۲۲
شماره تماس۰۲۱-۲۸۴۲۶۶۰۶
۰۹۰۲-۶۷۸-۲۱۱۹

۵- دکتر شهناز غفوری – دکتر افزایش قد

آدرسسنندج، خیابان شهید تعریف – ساختمان پزشکان ژیوار ۱ – طبقه ۴ – واحد ۷
شماره تماس۰۸۷-۳۳۲۲۶۴۵۲

سخن پایانی

شما در این مقاله با بهترین پزشکان متخصص غدد رشد قد آشنا شدید. همچنین از مشخصات و آدرس آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

جالب و آموزنده  با بدغذایی کودک چه کنیم؟ + معرفی روش‌های اساسی برای افزایش اشتهای کودک

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا