اخبار پزشکیزیبایی - آرایشیصنعت پزشکی

نگاهی نافذ و گیرا با بلفاروپلاستی

چشم‌ها تأثیرگذارترین اعضای بدن در اولین برخوردها هستند. شاید به همین دلیل است که کسانی که چشمان زیبا و خوش فرمی دارند، حتی اگر دیگر اعضای صورتشان چندان متناسب و زیبا نباشد هم به چشم همه زیبا به نظر می‌رسند. با این حال زیبایی چشم‌ها به‌راحتی در اثر کهولت سن تحت تأثیر قرار می‌گیرد. وقتی پا به سن می‌گذاریم با شل شدن و افتادگی پوست اطراف چشم، چهره به‌شدت مسن‌تر به نظر می‌رسد، چشمان فرد به نظر کوچک‌تر خواهند آمد و بخشی از دید فرد به دلیل افتادگی پلک مختل می‌شود.

با این وجود شاید برایتان جالب باشد که بدانید مجبور نیستید این شرایط ناخوشایند را برای همیشه تحمل کنید؛ عمل بلفاروپلاستی یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای بازگرداندن نگاه نافذ و گیرا به چشمان شما است. اگر از افتادگی پلک رنج می‌برید و از متقاضیان انجام این عمل خصوصاً از متقاضیان انجام عمل بلفاروپلاستی در اهواز هستید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

افتادگی پلک چیست و چرا رخ می‌دهد؟

احتمالاً شما هم تابه‌حال متوجه افتادگی پلک در اطراف چشم افراد مسن در خانواده خود شده‌اید. این افتادگی عموماً به دلیل کهولت سن و شل شدن پوست رخ می‌دهد اما تنها دلیل بروز آن همیشه کهولت سن نیست. در بسیاری از موارد افراد جوان‌تر به دلایل ژنتیکی این افتادگی و یا پف را در اطراف پلک خود تجربه می‌کنند.

تأثیر این موضوع بر زیبایی ظاهر افراد زیاد است و به شکل قابل توجهی فرد را مسن‌تر از سن واقعی او نشان می‌دهد. علاوه بر این در موارد بسیار پیشرفته افتادگی پلک می‌تواند باعث اختلال در بینایی افراد نیز شود. بروز افتادگی پلک هم برای پلک پایین و هم برای پلک بالا معمول است اما عموماً تنها افتادگی در پلک بالا است که بروز اختلال در بینایی را به دنبال دارد.

جالب و آموزنده  متخصص اطفال چیست؟ + متخصص اطفال چه کار می کند؟

افتادگی پلک و همین‌طور پف آن در میان مردمان آسیای شرقی رواج بسیار زیادی دارد. شاید به همین دلیل است که انجام عمل بلفاروپلاستی در کشورهایی مانند کره جنوبی به‌شدت پرطرفدار است. این محبوبیت تا جایی پیش رفته که سبک‌های بلفاروپلاستی خاصی با الهام از شیوه انجام این عمل در کره رواج پیدا کرده است.

عمل‌های جراحی زیبایی کره‌ای به‌سادگی و طبیعی بودن شهرت دارند و به همین دلیل است که به‌سرعت راه خود را به کشورهای مختلف از جمله ایران باز کردند.

عمل بلفاروپلاستی در اهواز
عمل بلفاروپلاستی در اهواز

چگونه می‌توان افتادگی پلک را درمان کرد؟

در صورت که پف و افتادگی پلک افراد خفیف‌تر یا به صورت موقتی به دلیل کم‌خوابی یا مواردی مشابه ایجاد شده باشد، معمولاً می‌توان آن را به کمک برخی از روش‌های درمانی خانگی درمان کرد. برخی از این روش‌های درمان خانگی مواردی مانند استفاده از ماسک‌های خانگی و همین‌طور کمپرس سرد روی پلک‌ها است.

با این حال همان‌طور که اشاره شد در موارد شدیدتر و در افرادی که به دلیل کهولت سن یا دلایل ژنتیکی به این بیماری دچار شده‌اند عمل بلفاروپلاستی تنها راه‌حل برای درمان افتادگی و پف پلک به شمار می‌رود. این راه‌حل زیبایی و گیرایی را مجدداً به نگاه و چشمان شما هدیه می‌دهد و جلوی بروز هرگونه اختلال مربوط به بینایی را که در نتیجه افتادگی پلک رخ می‌دهد خواهد گرفت.

عمل بلفاروپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

در عمل بلفاروپلاستی پزشک معالج بخش‌هایی از پوست و چربی و عضلات اضافی اطراف چشم را برمی‌دارد تا چشمان بیمار بتوانند مجدداً حالت گذشته خود را پیدا کنند. این عمل معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود و احتیاج به بستری شدن ندارد.

جالب و آموزنده  واریس مری چیست؟

نتیجه انجام عمل بلفاروپلاستی عموماً داشتن ظاهری جوان‌تر و همین‌طور بهبود بینایی افراد است. تأثیر افتادگی پلک در بینایی افراد به‌قدری زیاد است که در بسیاری از موارد عمل بلفاروپلاستی پلک بالا به عنوان یک عمل جراحی درمانی و نه یک عمل جراحی زیبایی در نظر گرفته می‌شود.

هرچند که عمل بلفاروپلاستی یکی از جراحی‌های نسبتاً آسان چشمی به شمار می‌رود اما با این وجود لازم است که این عمل را پیش یک متخصص با تجربه و توانمند انجام دهید. علت الزام انجام این عمل پیش یک متخصص با تجربه این است که در صورتی که در هنگام عمل بلفاروپلاستی جراح توجه کافی را نداشته باشد ممکن است با برداشتن زیاد ماهیچه‌ها و عضلات پلک بیمار، باعث اختلال در باز و بسته کردن پلک او شود.

از سوی دیگر یک پزشک با تجربه به خوبی می‌داند که خطوط برش خود را چگونه در میان خطوط طبیعی پلک بیمار جای دهد تا جای بخیه‌ها دیده نشوند و از نظر زیبایی مشکلی برای بیمار به وجود نیاید.

علاوه بر این موارد قرینه شدن نتیجه بلفاروپلاستی یکی از پراهمیت‌ترین موارد در هنگام انجام این عمل است. در صورتی که می‌خواهید از تسلط کافی جراح به این عمل و حسن نتیجه آن اطمینان حاصل کنید، توصیه ما به شما این است که به مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد توجه زیادی نشان دهید. توجه کنید که در صورت انتخاب یک پزشک حاذق خطر بروز عوارض بعد از عمل در شما به حداقل میزان ممکن تقلیل پیدا خواهد کرد.

چگونه پزشک عمل بلفاروپلاستی خود را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین پزشک برای انجام عمل بلفاروپلاستی لازم است به برخی از موارد توجه کافی داشته باشید. اولین مورد میزان تجربه و مهارت پزشک مورد نظر است. به این موضوع توجه کنید که چند درصد از بیماران پیشین این پزشک از عمل جراحی خود نزد او رضایت داشته‌اند.

جالب و آموزنده  آزلائیک اسید چیست و چه تاثیری روی پوست می گذارد؟ 

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند به شما در انتخاب پزشک مناسب برای انجام عمل بلفاروپلاستی کمک کند مشاهده تصاویر قبل و بعد از انجام عمل بیماران پیشین پزشک مورد نظر است. این موضوع می‌تواند خاطر شما را از چگونگی انجام عمل و نتیجه آن آسوده کند.

علاوه بر این موارد پیشرفته بودن تجهیزات مورد استفاده در کلینیک چشم مورد نظر هم یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌هایی است که می‌تواند به شما در انتخاب کلینیک مورد نظرتان برای انجام عمل بلفاروپلاستی کمک کند. جدیدترین تجهیزات و متدهای درمانی و جراحی، این روزها توانسته‌اند دقت و ظرافت انجام عمل جراحی را به شکل قابل توجهی افزایش دهند و امکان بروز خطا را تا میزان زیادی کم کنند. به همین دلیل توجه به میزان پیشرفته بودن کلینیک هم می‌تواند خاطر شما را از نتیجه عمل آسوده‌تر کند و هم این نوید را به شما بدهد که با پزشکی به‌روز مواجهید که از جدیدترین و بهترین متدهای درمانی در جراحی شما کمک خواهد گرفت.

کلینیک چشم دکتر وحید بیگی در ماهشهر یکی از پیشرفته‌ترین کلینیک‌های چشم در جنوب ایران است که با بهره‌گیری از جدیدترین متدهای و تجهیزات پزشکی توانسته در بیش از ۲۵۰۰ جراحی چشم موفق، رضایتمندی بالای بیماران را با خود به همراه داشته باشد. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که اگر از متقاضیان انجام این عمل در جنوب ایران هستید، برای دریافت بهترین نتیجه از عمل جراحی خود به کلینیک دکتر وحید بیگی مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا