پزشکی زنانزیبایی - آرایشیصنعت پزشکی

پشت پرده راز ابروهای جذاب با کاشت ابرو

شاید برای شما هم این پرسش ایجاد شده باشد که چطور سلبریتی‌ها، چهره‌های سرشناس و بسیاری از افرادی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم ابروانی پرپشت و جذاب با ظاهری طبیعی دارند و چرا گاهی نمی‌توانیم حتی با کمک داروهای تقویتی و روش‌های مختلف ابروهایی پرپشت‌تر داشته باشیم؟

حقیقت این است که بسیاری از افرادی که زیبایی ابروان آن‌ها برای شما مثال‌زدنی به نظر می‌رسد از کاشت ابرو کمک گرفته‌اند تا بتوانند ابروهایی با ظاهر طبیعی اما همچنان زیبا و پرپشت داشته باشند. با ما در این مطلب همراه باشید تا با کاشت ابرو و تأثیر آن در داشتن چهره‌ای زیبا و بی‌مانند آشنا شویم.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو به یک عمل جراحی گفته می‌شود که طی آن فولیکول‌های مو از ناحیه‌ای به عنوان بانک مو برداشته می‌شوند و به محل مورد نظر پیوند زده می‌شوند. روش‌ها و تکنیک‌های متنوع و مختلفی برای انجام عمل کاشت مو و کاشت ابرو وجود دارند که پزشک با توجه به عوامل متعددی یکی از آن‌ها را برای کاشت انتخاب می‌کند. این شرایط عبارتند از شرایط بیمار، وسعت ناحیه‌ای که دچار طاسی یا ریزش شده و جنس موهای ناحیه‌‌ای که پیوند مو در آن انجام خواهد شد.

دو شرط اساسی برای این که یک فرد کاندید مناسبی برای انجام عمل کاشت ابرو باشد این است که فرد از بانک موی خوبی برخوردار باشد و مبتلا به برخی بیماری‌های زمینه‌ای که نتیجه عمل و یا سلامت فرد را به خطر می‌اندازد، نباشد.

بانک مو به ناحیه اهدا کننده فولیکول‌های مو گفته می‌شود. هر ناحیه از بدن بیمار که دارای مو است را نمی‌توان به عنوان بانک مو مورد استفاده قرار داد. جنس موهای بانک مو باید با جنس موهای ناحیه‌ای که پیوند مو در آن انجام می‌شود یکسان باشد. به عنوان مثال برای موی سر عموماً ناحیه پشت سر به عنوان بانک مو مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای انجام عمل کاشت ابرو، موهای پشت گوش استفاده می‌شوند.

جالب و آموزنده  جراحی بوکال فت یا برداشتن چربی دهان چگونه انجام میشود؟ + تأثیر جراحی بوکال فت در چهره چگونه است؟

نتیجه عمل کاشت ابرو

بعد از طی شدن دوران نقاهت نتیجه عمل کاشت ابرو مشخص می‌شود و فولیکول‌های مو کاشته شده روند رشد عادی خود را از سر می‌گیرند. کاشت مو تراکم موهای ناحیه مورد نظر را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد و از سوی دیگر ظاهری طبیعی و جذاب به ابروهای شما می‌دهد. از سوی دیگر انجام این عمل دست شما را در شکل‌دادن و فرم دهی به ابروهایتان بازتر خواهد گذاشت. البته نباید این نکته را از خاطر ببرید که اگر می‌خواهید نتیجه عمل کاشت ابرو خود را حفظ کنید لازم است که بعد از انجام عمل کاشت ابرو برای اصلاح ابروهایتان به هیچ عنوان از موچین استفاده نکنید.

علاوه بر پرهیز از استفاده از موچین لازم است که در صورت استفاده از تیغ هم موهایتان را در خلاف جهت روش اصلاح نکنید. فولیکول‌های مو پیوند زده شده نسبت به موهای طبیعی ناحیه مورد نظر ضعیف‌تر هستند و به همین دلیل لازم است برای مراقبت و نگهداری از آن‌ها دقت بیشتری به خرج دهید. در بسیاری از موارد پزشک معالج بعد از انجام عمل کاشت ابرو استفاده از داروها و روغن‌های تقویتی خاصی را به شما توصیه می‌کند که به شما کمک می‌کند تا ظاهر طبیعی و جذاب ابروهایتان را حفظ کنید و بهبود دهید.

کاشت ابرو
کاشت ابرو

چطور بهترین نتیجه را از عمل کاشت موی خود دریافت کنیم؟

کاشت ابرو با خواب طبیعی و دریافت بهترین نتیجه از آن به رعایت عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل از رعایت برخی از موارد قبل از انجام عمل کاشت ابرو شروع می‌شوند و به صورت پیوسته به شیوه مراقبت از ابروها و اصلاح آن‌ها توسط فرد بستگی خواهد داشت. در ادامه به برخی از نکات مؤثر و مهمی که باید در طول پروسه کاشت ابرو به آن توجه کنید اشاره خواهیم کرد:

جالب و آموزنده  اتو صورت چیست؟ + بررسی فواید اتوی صورت + نکات مهم در استفاده از دستگاه اولتراسونیک صورت چیست؟

مراقبت‌های قبل و بعد از عمل را جدی بگیرید!

پیش از انجام عمل کاشت ابرو آزمایش‌های توصیه شده توسط پزشک معالج خود را به صورت کامل انجام دهید. با توجه به شرایط جسمی و وضعیت سلامت خاص شما ممکن است پزشک بعضی توصیه خاص به شما داشته باشد که لازم باشد آن‌ها را قبل از انجام عمل کاشت ابرو رعایت کنید. از چندین روز قبل از انجام عمل کاشت ابرو از مصرف سیگار، داروهای رقیق کننده خون و الکل بپرهیزید. در صورتی که داروهای خاصی را مصرف می‌کنید حتماً به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است لازم باشد بنا بر صلاحدید پزشک از مدتی قبل از انجام عمل کاشت ابرو مصرف این داروها را متوقف کنید!

علاوه بر مراقبت‌های قبل از عمل لازم است به برخی از توصیه‌ها توجه کنید تا بتوانید بعد از انجام عمل کاشت مو دوران نقاهت خود را با سرعت بیشتری طی کنید و در این دوران به فولیکول‌های مو تازه کاشته شده آسیبی نرسانید. این مراقبت‌ها از سوی پزشک در اختیار شما قرار خواهد گرفت و حاوی نکاتی برای چگونگی مراقبت از ابروها بعد از پایان دوران نقاهت و در شرایط عادی رشد ابروهای شما نیز خواهد بود.

پزشکی حاذق و با تجربه را انتخاب کنید!

انتخاب پزشک مناسب می‌تواند تجربه شما را از انجام عمل کاشت ابرو به طور کامل تغییر دهد. یک پزشک با تجربه و توانمند در حوزه کاشت ابرو نه تنها به‌خوبی شرایط شما را بررسی می‌کند و روش درمانی مناسب خودتان را به شما پیشنهاد می‌دهد بلکه فولیکول‌های مو را در جهت درست به ابروهایتان پیوند می‌زند تا دچار عوارض بعد از انجام عمل کاشت نشوید.

جالب و آموزنده  علت سردرد در جلوی سر چیست؟

کلینیک پیوند مو و ابرو دکتر نیلفروش زاده به عنوان اولین کلینیک تخصصی پیوند مو نامی آشنا و معتبر در این حوزه است که با بهره‌گیری از جدیدترین متدهای درمانی و تجهیزات روز دنیا بهترین کیفیت عمل جراحی کاشت ابرو را به شما ارائه می‌کند. توجه کنید که یک پزشک با تجربه و حاذق نه‌تنها عمل جراحی کاشت ابرو شما را به‌خوبی انجام می‌دهد بلکه روش‌های درمانی را در پی می‌گیرد که سرعت نقاهت شما را نیز افزایش دهد.

با بیش از ۳۰ سال تجربه و ۱۲ هزار پرونده موفق کاشت مو و ابرو، کلینیک تخصصی پیوند مو وابرو دکتر نیلفروش زاده بهترین انتخاب برای کسانی است که می‌خواهند بهترین و زیباترین نتیجه را از عمل کاشت ابرو خود به دست آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا