درمان‌های دندانپزشکی

کامپوزیت دندان چیست؟ آیا کامپوزیت با هزینه مناسب وجود دارد؟

توجه به سلامت دهان و دندان‌ها تنها مختص سن خاصی نیست و باید از دوران کودکی مراقبت‌های لازم انجام شود؛ چراکه وجود مشکل در دندان‌های شیری می‌تواند استحکام و سلامت دندان‌های دائمی‌ در آینده را نیز در معرض خطر قرار دهد. پس استفاده از مسواک و نخ دندان از کودکی ضروری است اما برای زیباسازی دندان های آسیب دیده، یکی از مواردی که به عنوان نوعی مراقبت و زیبایی برای دندان‌ها استفاده می‌شود کامپوزیت دندان است. در ادامه به بررسی مزایا، معایب و معرفی مراکزی برای کامپوزیت دندان با هزینه مناسب می‌پردازیم.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت های دندانی امروزه از رایج ترین مواد مورد استفاده در کلینیک های دندانپزشکی هستند که عمدتاً برای بازسازی زیبایی دندان، سفید کردن یا پر کردن آن استفاده می شوند. به منظور انطباق با نیازهای خاص هر بیمار، انواع متعددی از کامپوزیت ها با ویژگی ها و نحوه استفاده متفاوت در بازار موجود است و گاهی اوقات انتخاب مناسب ترین کامپوزیت دندان برای افراد، کمی گیج کننده است.

انواع کامپوزیت دندان:

 • ماکروفیل‌ها که اولین کامپوزیت‌هایی هستند که وارد بازار شدند و با وجود استحکام زیاد اما زیبایی کمی دارند
 • هیبریدها که این کامپوزیت دارای فیلر بالایی بوده و باعث ایجاد مقاومت در برابر ساییدگی می‌شود
 • کامپوزیت‌های قدامی که برای ترمیم دندان هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که در آن زیبایی بسیار مهم است.
 • کامپوزیت خلفی که ماندگاری بسیرا خوبی داشته و برای بخش هایی از دندان که فشار جویدن را تحمل می‌کند استفاده می‌شوند
 • کامپوزیت مایع یا فلو که برای پر کردن حفره‌های دندان مانند شکاف ها یا منافذ از آن‌ها استفاده می‌شود
کامپوزیت دندان قسطی

مزایا و معایب کامپوزیت دندان

روش‌های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد؛ برای مثال می‌توان از لمینت نیز به همین منظور استفاده کرد. در ادامه به مزیت‌های روش کامپوزیت دندان پرداخته و ارجحیت آن به روش لمینت را بررسی می‌کنیم.

 • پایین بودن هزینه
 • راحتی در مراقبت
 • تعداد جلسات کمتر مراجعه به دندان پزشکی
 • طول عمر بالا
 • هزینه پایین‌تر در صورت آسیب دیدن و نیاز داشتن به تعمیر
 • ترمیم آسان در صورت شکستگی و لب پر شدن
 • آسیب کم‌تر به دندان در مراحل انجام و قرار دادن کامپوزیت
 • رنگ پذیری بالا در کامپوزیت و شفافیت پایین در مقایسه با لمینت که باعث می‌شود شباهت آن به دندان‌های اصلی فرد بیشتر باشد.
جالب و آموزنده  سیر تا پیاز بلیچینگ دندان

تفاوت کامپوزیت با لمینت دندان

تفاوت هایی که بین کامپوزیت و لمینت وجود دارد، باعث سردرگمی بیشتر افراد می‌شود هرچند که انتخاب آن باید با توجه به وضعیت فرد مراجعه کننده باشد اما در ادامه برخی از این تفاوت ها را اشاره می‌کنیم.

 • هزینه لمینت به طور کلی از هزینه کامپوزیت بیشتر است
 • طول عمر لمینت چیزی حدود دو برابر کانپوزیت است
 • استحکام لمینت های سرامیکی بسیار بیشتر از کامپوزیت است
 • از لحاظ زیبایی، لمینت زیباتر از کامپوزیت است

کامپوزیت با هزینه مناسب: انجام خدمات دندانپزشکی اقساطی

با توجه به بالا بودن هزینه‌های درمانی، اپلیکیشن حال این امکان را فراهم کرده است که خدمات دندانپزشکی به صورت اقساطی ارائه شوند. با توجه با بالا بودن هزینه‌های درمان و زیبایی توسط دندانپزشکان و همچنین افزایش هزینه مواد اولیه، ساده ترین مراقبت‌ها و درمان‌های دندان پزشکی نیز هزینه بالایی دارد به همین سبب انجام خدمات دندانپزشکی به صورت اقساطی، بدون نیاز به ضامن و دسته چک، بسیار کمک کننده است و همه افراد می‌توانند به راحتی از خدمات مورد نیاز  در حال بهره‌مند شوند. برای کامپوزیت هم به دلیل اینکه انجام کامپوزیت دندان معمولا برای تعداد زیادی از دندان‌ها انجام می‌گیرد، از همین رو قیمت نهایی مبلغ زیادی می‌شود که بسیاری از افراد امکان پرداخت آن را ندارند. استفاده از دندانپزشکی اقساطی مانند کامپوزیت دندان اقساطی بدون ضامن مواردی است که به افراد کمک می‌کند به راحتی زیبایی و سلامت دندان‌های خود رسیدگی کنند و بدون نگرانی از هزینه‌های بالای آن در اسرع وقت اقدام به درمان یا زیباسازی آن کنند.

خدمات اقساطی حال

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی یکی از خدمات پرطرفدار دندانپزشکی یعنی کامپوزیت دندان پرداختیم. با توجه به اختصاصی بودن این روش و مواد استفاده شده در آن برای هر شخص و با توجه به ویژگی‌های دندانی او، هزینه‌های انجام این کار افزایش می‌یابد. یکی از دلایل دیگری که سبب افزایش هزینه‌های کامپوزیت دندان می‌شود، زیاد بودن تعداد کامپوزیت‌های لازم است. همه این عوامل سبب شده است که افراد از خدمات دندان پزشکی قسطی و کامپوزیت اقساطی در تهران استفاده کنند تا بتوانند به راحتی هزینه را پرداخت کنند.

جالب و آموزنده  نوع رنگ لثه در انسان ها به چه عواملی بستگی دارد؟ + علت تغییر رنگ لثه ها چیست؟

 اپلیکیشن حال این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است تا بتوانند خدمات دندانپزشکی لازم را بدون نگرانی از هزینه‌ها انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به سایت  حال haal.ir مراجعه کنید و با سایر خدمات پزشکی حال آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا