اخبار پزشکی

معرفی متخصصین برتر اطفال به انتخاب دانشنامه پرشین دکتر

بهترین دکتر اطفال تهران پزشکانی هستند که در شهر تهران فعالیت داشته و در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها و آسیب های دوران کودکی تخصص دارند. افرادی که در زمینه اطفال تخصص دارند و به مشکلاتی که دوران کودکی را تحت تأثیر قرار می دهند، مانند اختلالات رشدی و همچنین مشکلات رفتاری، عاطفی و اجتماعی می پردازند متخصص اطفال نامیده می شود. پزشکان اطفال بر سلامت جسمی، روحی و روانی کودکان در هر مرحله از رشد، چه در سلامتی و چه در بیماری نظارت دارند و بیماری ها و مشکلاتی مانند عفونت ها، صدمات ، ناهنجاری های ژنتیکی،مشکلات رفتاری ، اختلالات رشدی ، مشکلات عملکردی و غیره را شناسایی و درمان می کنند.

پزشک متخصص اطفال چه کاری انجام می دهد؟

پزشک متخصص اطفال از بدو تولد تا ۲ سالگی به طور مرتب و از ۲ تا ۵ سالگی کودک را برای “ویزیت های مراقبت از کودک” مشاهده می کند. بعد از ۵ سالگی، پزشک متخصص اطفال احتمالاً هر ساله برای معاینات سالانه کودک شما را می بیند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله با بدغذایی کودک چه کنیم را بخوانید. پزشک متخصص اطفال کارهای زیر را برای کودک شما انجام می دهند که عبارتند از:

  • معاینات فیزیکی
  • زدن واکسن های پیشنهادی
  • اطمینان حاصل می کند که کودک شما مراحل رشد و مهارت های مختلف مربوط به سن را برآورده می کند.
  • بیماری ها، عفونت ها، آسیب ها و سایر مشکلات سلامتی کودک را تشخیص و درمان می کند.
  • اطلاعاتی کامل در مورد سلامتی، ایمنی، تغذیه ( متخصص تغذیه آنلاین ) و تناسب اندام فرزندتان برای بالا بردن آگاهی شما در این مورد انجام می دهد و به سوالات شما در مورد رشد و نمو فرزندتان پاسخ می دهد.
جالب و آموزنده  آنفلوانزا خطر بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد

متخصص اطفال چگونه با تیم زایمان، هنگام تولد کودک کار می کند؟

در کشورهای خوب با رفاه بالا، اکثر بیمارستان ها از شما می پرسند که آیا هنگام ورود به بیمارستان برای زایمان، پزشک متخصص کودکان دارید؟

در این حالت، اولین معاینه کودک شما ممکن است با متخصص کودکان بیمارستان یا متخصص اطفال منتخب شما انجام شود. این بستگی به سیاست بیمارستان و تصمیم شما به عنوا والدین کودک دارد. مخصوصا اگر فرزند شما زود به دنیا بیاید، احتمالاً به سمت بخش مراقبت های ویژه نوزادان یا NICU می روند. پزشکان و پرستاران فوق تخصص NICU از کودک شما مراقبت می کنند و سلامتی او را تا زمانی که رشد کافی برای بازگشت به خانه نداشته باشد، کنترل می کنند.

سوابق مربوط به مدت ماندن نوزاد در بیمارستان به پزشک متخصص کودکان داده می شود. پس از خروج از بیمارستان، متخصص اطفال ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از ترخیص کودک و سپس مرتباً پس از آن برای “ویزیت های مرتب کودک” کودک شما را می بیند.اگر کودک شما به مراقبت های تخصصی تری نیاز دارد، متخصص کودکان مراقبت های خود را با سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی که در مقاله قبلی همه پزشکان متخصص کودکان را نام بردیم، هماهنگ می کند و آنها به شما کمک می کنند تا اطلاعات پیچیده را درک کنید و در صورت نیاز تصمیم گیری کنید.


دکتر سحر فرزانه

آدرستهران، فرمانیه – بلوار اندرزگو – تقاطع قیطریه – خیابان سلیمانی غربی – پلاک ۱۲۲ – ساختمان پزشکان حکیم – طبقه اول – واحد ۵
شماره تماس۰۲۱-۲۲۳۹۵۲۱۸

دکتر منصور بهرامی

دکتر منصور بهرامی در لیست ما برای بهترین دکتر اطفال تهران قرار دارند که چنانچه نیاز به مراجعه به دکتر اطفال خوب در تهران داشته و یا نیاز به مشاوره در مورد درمان بیماری ها و مشکلات سلامتی اطفال و کودکان دارید ، می توانید با شماره تلفن ایشان جهت گرفتن نوبت ویزیت تماس بگیرید.

متخصصین برتر اطفال
  • متخصص بیماری‌های کودکان
  • دکترای حرفه‌ای پزشکی
آدرستهران خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه ششم، جنب بیمارستان مهراد، کلینیک تخصصی مهراد
شماره تماس۸۸۵۴۳۵۹۲

دکتر مریم جعفری

دکتر مریم جعفری در لیست ما برای بهترین دکتر اطفال تهران قرار دارند که چنانچه نیاز به مراجعه به دکتر اطفال خوب داشته و یا نیاز به مشاوره در مورد درمان بیماری ها و مشکلات سلامتی اطفال و کودکان دارید ، می توانید با شماره تلفن ایشان جهت گرفتن نوبت ویزیت تماس بگیرید

  • فوق تخصص نوزادان
  • متخصص کودکان و نوجوانان (اطفال)
آدرستهران، خیابان شریعتی – ابتدای خیابان ظفر (دستجردی) – پلاک ۲۶ – طبقه ۳ – واحد ۳
شماره تماس۰۲۱۲۲۹۱۳۶۶۱

دکتر سید مجتبی تولیت

دکتر سید مجتبی تولیت در لیست ما برای بهترین دکتر اطفال تهران قرار دارند که چنانچه نیاز به مراجعه به دکتر اطفال خوب در تهران داشته و یا نیاز به مشاوره در مورد درمان بیماری ها و مشکلات سلامتی اطفال و کودکان دارید ، می توانید با شماره تلفن ایشان جهت گرفتن نوبت ویزیت تماس بگیرید.

آدرستهران میدان خراسان، ابتدای خیابان طیب، پلاک ۴۲۰، ساختمان پزشکان شقایق
شماره تماس۳۳۰۳۰۳۵۸

دکتر ناصر کلانتری

دکتر ناصر کلانتری در لیست ما برای بهترین دکتر کودکان تهران قرار دارند که چنانچه نیاز به مراجعه به دکتر اطفال خوب داشته و یا نیاز به مشاوره در مورد درمان بیماری ها و مشکلات سلامتی اطفال و کودکان دارید ، می توانید با شماره تلفن ایشان جهت گرفتن نوبت ویزیت تماس بگیرید.

  • متخصص کودکان (اطفال)
آدرستهران فلکه دوم صادقیه، بلوارفردوس، چهارراه مخابرات، پلاک ۱۹۱، بالای داروخانه نجات، طبقه ۵، واحد ۹
شماره تماس۴۴۰۹۷۰۸۷

چگونه یک متخصص اطفال را انتخاب کنید؟

بهتر است در ابتدای سه ماهه سوم بارداری خود به دنبال متخصص کودکان بگردید. شما می خواهید وقت کافی به خود اختصاص دهید تا کسی را که هم شما و هم شریک زندگی تان با او احساس راحتی می کنید پیدا کنید. در صورت امکان از خانواده و دوستان معتمد خود در این زمینه کمک بخواهید که تجربه قبلی داشتند. سپس مصاحبه ای حضوری ترتیب دهید تا در مورد مطب پزشک اطلاعاتی کسب کنید.

چه زمانی کودک من باید به متخصص اطفال مراجعه کند؟

اولین ویزیت کودک شما با پزشک اطفال باید ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از خروج از بیمارستان باشد. ویزیت دوم آنها باید در دو تا چهار هفتگی باشد. در طول سال اول زندگی، کودک شما باید در سن دو، چهار، شش، نه و ۱۲ ماهگی به پزشک اطفال خود مراجعه کند. بعد از اولین سالگرد تولد نوزاد، او باید در ۱۵، ۱۸ و ۲۴ ماهگی دیده شود. پس از آن، ویزیت سالانه با متخصص کودکان فرزندتان توصیه می شود. همچنین، هر زمان که مشکل سلامتی دارید یا فرزندتان بیمار است، می‌توانید قرار ملاقات بگیرید.

جالب و آموزنده  معرفی 2 مقاله از مجله پزشکی – سلامت ایران مدیسن نیوز

سخن پایانی

ما با جستجو در فضای وب و با توجه به نظر کاربران لیستی از متخصصین برتر اطفال را برای شما عزیزان ارائه دادیم. اگر شما هم تجربه‌ای در این زمینه داشتید می‌توانید نظر خود را در کامنت همین مقاله بنویسید. شما عزیزان می‌توانید پیشنهادات خود را با بخش مدیریت سایت به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا